Přála bych si být umělcem

9. listopadu 2010 v 19:51 | yamashi |  Stěžuje si
Přála bych si být umělcem.

Vážně, mám teď velmi, velmi, velmi mnoho problémů a nevím s čím mám začít dřív. Do prosince mám odevzdat čtenářský deník k němuž jsem si ani nesehnala požadované knížky. V lednu jsou přijímačky na školy. To vlastně ještě nikdo neví. Hlásím se na uměleckou školu. Pilně studuji již třetím dnem a myslím, že bych to mohla dotáhnout alespoň na základní vědomosti. Což pro člověka líné povahy je velký úspěch. 

   ...udělat obraz stromu a vybrat nejhezčí větev pro ptáka, namalovat i zeleň stromů a svěžest větru, sluneční pyl, bzučení hmyzu v trávě za letního parna a čekat, až se pták rozhodne zpívat. Když pták nezpívá je to špatné znamení. Znamení, že je obraz špatný, ale zpívá-li je to dobré znamení. Znamení, že můžete obraz podepsat. Tehdy vytrhnete zlehýnka ptákovi jedno péro a napíšete své jméno do rohu obrazu.

Jacquez Prévert, úryvek z básně 'Jak namalovat podobiznu ptáka'

Dostala jsem od paní učitelky šest učebnic. Všechny do centimetru zkoumám. Nakreslila jsem i zátiší a lebku což je pro mě něco nepochopitelného. Takové blbosti kreslím jen na výtvarce, protože mi to přijde jako něco, kde sou jen předměty a já si libuji v kreslení těl :33. Každopádně všichni mi držte palce, když mě vezmou tak se o tom jistě dozvíte... a když ne, tak mě už tady nečekejte. Tady na blogu - neplánuji sebevraždu... jen tiché plakání do duše... v koutě...
 


Komentáře

1 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 17. listopadu 2010 v 19:25 | Reagovat

Hezky napsané! Budu ti držet palce. Umění je krásná věc a kdo mu rozumí, je šťastným člověkem! :-)
Tak hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Nekopírovat. Nereklamovat. Děcka ,toto všecko je moje ^^.